Największa baza polskich dziewczyn gotowych na sex przez telefon!Masturbacja – zalety i wady. Czy bywa uleczająca?

Mało polaków się do tego przyznaje. Jedniak robi to prawie każdy. Czy masturbacja jest zboczeniem a może lekarstwem? Kiedy staje się chorobą?

Masturbacja przypisywana jest młodym osobom, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia seksualnego. Pomaga ona jednak pozbyć się pewnych problemów zdrowotnych, uczy własnej seksualności. Jednakże rozładowywanie napięcia seksualnego w ten sposób na dłuższą metę może szkodzić i nie mówimy tu o sferze religijno – moralnej.

W dawnych czasach wierzono, iż masturbacja może powodować ślepotę, niepłodność, zarost u kobiet, opadanie narządów płciowych i impotencję u mężczyzn, a na koniec doprowadzić do postradania rozumu. Do tej pory można powyższe stwierdzenia znaleźć w internecie. Pomimo piętnowania masturbacji w Polsce i mówieniu, że to grzech to seksuolodzy mówią, że masturbacja stanowi naturalną część rozwoju człowieka. Można ją zaobserwować u dzieci w łonie matki, następnie u kilkuletnich dzieci, a ostatecznie jest symptomem początku dojrzewania u młodzieży. Tak więc jest ona naturalnym sposobem na poznanie siebie i swojej seksualności. U dorosłych masturbacja jest uzupełnieniem życia seksualnego lub jego elementem oraz czasem substytutem.

Według badań na świecie 94% mężczyzn i 85% kobiet przyznaje się do masturbacji. Wynika z tego, że większość z nas lubi dotykać siebie. W Polsce około 16% osób przyznaje się do masturbacji. Ale ten wynik jest mało wiarygodny, gdyż społeczna nagonka oraz religia nie pozwala na osiągnięcie prawdziwych wyników badań.  Naukowcy tymczasem informują, że samogwałt ma swoje zalety zdrowotne.

Masturbacja pomaga nam w zwalczaniu chorób od zapalenia pęcherza moczowego po cukrzycę typu 2. U kobiet zapobiega ona infekcjom szyjki macicy oraz zakażeniom układu moczowego. Orgazm, który towarzyszy masturbacji pozwala nam zredukować napięcie. Ponadto dzięki masturbacji walczymy z bezsennością, zmniejszamy ryzyko osiągnięcia obniżonego nastroju, wspomagamy funkcjonowanie układu odpornościowego. Oddziaływania te są powodowane przez zmianę poziomu hormonów w wyniku seksualnej przyjemności. Dodatkowo spada poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Wzrasta produkcja endorfin.

Pewna grupa zalet masturbacji jest identyczna jak przy udanym życiu seksualnym. Dodatkowo masturbacja bez tradycyjnego stosunku eliminuje ryzyko niechcianej ciąży i zachorowania na choroby weneryczne. To nie wszystko. Mężczyźni, którzy mają wytrysk więcej niż pięć razy w tygodniu, mają trzykrotnie mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty. Systematyczne pozbywanie się nasienia poprawia zdrowie całego układu płciowego oraz zapobiega tworzeniu się rakotwórczych substancji chemicznych. Pozwala również przeciwdziałać przedwczesnym wytryskom. Jest treningiem wydłużania czasu zanim dojdzie do ejakulacji.

U pań masturbacja może powodować rozpoczęcie odczuwania przyjemności ze współżycia z partnerem. Wielu seksuologów zalecai swoim pacjentkom masturbacje. Szczególnie tym, które twierdzą, że nie odczuwają satysfakcji z seksu. Jest ona uznawana u kobiet za metodę maksymalizacji orgazmów. Dodatkowo naukowcy twierdzą, że masturbowanie się przed obliczem partnera powoduje to, że on uczy się ciała partnerki szybciej. Wie, jaki dotyk pobudza ją do aktywności seksualnej. Może być to przydatny aspekt wspólnego życia seksualnego, gdyż ciało kobiety nie jest takie proste w budowie jak mężczyzny.

Patrząc na wszystkie argumenty powyżej, można wywnioskować, że masturbacja to samo dobro. Pomimo wszystko – nie zawsze. Powinna ona prowadzić do rozładowania napięcia i przyjemności. Nie może być czynnością przymusową, lecz robioną z własnej woli. Dla osób będących w związku, w którym jedna ze stron nie ma satysfakcji ze współżycia, masturbacja nie może zastępować całkowicie tradycyjnych stosunków. Jeżeli tak się dzieje to porozmawiaj z partnerem lub pójdźcie wspólnie do seksuologa lub psychoterapeuty.

Masturbacja jest szkodliwa, jeżeli Twoje zachowania autoerotyczne są sztywne, nie podlegają modyfikacjom albo robisz to w tym samym miejscu i w ten sam sposób. Wtedy stają się rytuałem o określonym przebiegu, a jak coś się zmieni nie potrafisz osiągnąć podniecenia ani przyjemności. Nie masz nad tym kontroli. Musisz się masturbować. Zdarza się, że ciągle i coraz częściej o tym myślisz. Takie coś nazywamy masturbacja patologiczną i trzeba to leczyć.

Następnym niepożądanym efektem jest masturbacja nerwicowa. Nie jest ona raczej związana z popędem seksualnym. Służy do odreagowania różnorodnego stresu. Każda porażka będzie powodowała masturbację, niezależnie na jakim gruncie była poniesiona. Ten typ zachowań autoerotycznych powoduje utrwalanie wzorców. Ten typ zaburzeń może pojawić się u osób w różnym wieku, nawet u małych dzieci.

Oczywiście należy leczyć chorobliwe zachowania masturbacyjne. U kobiet może zostać utrwalona reakcja na jeden bodziec, który następuje podczas masturbacji. Może to powodować niemożliwość osiągnięcia podniecenia czy orgazmu z partnerem.

Podsumowując, masturbacja może nieść za sobą wady, ale też i zalety. Należy kontrolować te zachowania, aby nie doprowadziły do patologii. Seksuolodzy mówią również o forsowaniu nauki masturbacji poprzez również ćwiczenia praktyczne w szkołach przy okazji lekcji o życiu seksualnym człowieka. Twierdzą, że nauczy to młodych ludzi prawidłowych zachowań oraz pozwoli poznać im swoje ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*